23 maja 2015 r. w katedrze rzeszowskiej jedenastu diakonów diecezji rzeszowskiej przyjęło święcenia kapłańskie. Wśród neoprezbiterów był mieszkaniec Siepietnicy ks. Paweł Ślawski.

Mszy św. przewodniczył i święceń udzielił biskup rzeszowski Jan Wątroba. W Eucharystii uczestniczył między innymi bp Kazimierz Górny – pierwszy ordynariusz diecezji rzeszowskiej. W niedzielę 24 maja, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, neoprezbiterzy będą sprawować w swoich rodzinnych parafiach uroczystą Mszę św. Prymicyjną (ks. Paweł swoją mszę odprawi w kościele parafialnym w Świecanach o godzinie 11:30).

Na nowo wyświęconego księdza czekała liczna grupa mieszkańców Siepietnicy, który przybył około godziny 15 z Rzeszowa. Został powitany przez Radnego Władysława Trzeciaka, Sołtysa Jana Wędrychowicza, Prezesa OSP Romana Lignara, Helenę Gołębiowską oraz zgromadzonych mieszkańców.

Radny przywitał księdza słowami:

Księże Prymicjancie

W tym szczególnie wyjątkowym dniu, w imieniu własnym oraz mieszkańców Siepietnicy witam Cię serdecznie na ziemi, na której od małego wyrosłeś. Weselimy się wraz z Tobą za Twe święcenia. Jesteśmy dumni, że nasza wioska w Twojej Osobie doczekała się pierwszego Sługi Bożego, który dołączył do szerokiego kręgu księży wywodzących się z naszej parafii. Życzymy na nadchodzące lata posługi kapłańskiej wielu Łask Bożych, energii i sił, owocujących sukcesami w tej niełatwej misji dla dobra wiernych. Pierwsza Twa Eucharystia z nami niech będzie szczególnym przeżyciem dla Ciebie i dla nas. Życzymy nieustającej opieki Matki Bożej, życzliwości ludzkiej, dobrego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności i szczęścia. Prosimy o Twoje pierwsze błogosławieństwo na rodzinnej ziemi.

Po przywitaniu Ksiądz Paweł zwrócił się do mieszkańców z podziękowaniem i zaprosił wszystkich na poczęstunek do domu rodzinnego.

Niedziela 24 maja Ksiądz Paweł w drodze na Mszę Prymicyjną: