Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, na zlecenie Grupy LOTOS S.A. z siedzibą w Gdańsku, już po raz piąty realizuje ogólnopolski program edukacyjny „LOTOS Bezpieczna droga do szkoły”.

W ramach przedsięwzięcia został ogłoszonykonkurs plastyczny pod hasłem „Uwolnić odblaski”, adresowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w powiecie jasielskim.

Naszym głównym założeniem jest skuteczne przekazywanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w
ruchu drogowym jego najmłodszym użytkownikom oraz wypracowanie nawyku noszenia przez nich elementów odblaskowych. Mają w tym pomóc odblaskowe maskotki w kształcie delfinka oraz materiały edukacyjne, które w ramach pierwszego etapu przedsięwzięcia trafiły na przełomie września i października ubiegłego roku do wszystkich „pierwszaków” w powiecie jasielskim. – podkreśla Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.

Wszelkie dokumenty są dostępne do pobrania na stronie internetowej Klubu: www.jkmird.pl oraz na specjalnej platformie internetowej programu: www.bezpiecznadroga.lotos.pl.
Zadaniem konkursowym jest przedstawienie swojej wizji hasła „Uwolnić odblaski” w pracy wykonanej dowolną techniką plastyczną (z wyłączeniem techniki przestrzennej). Każda szkoła może przesłać maksymalnie dziesięć prac. Rysunki będą przyjmowane osobiście w siedzibie Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, ulica Piotra Skargi 86/9, 28-200 Jasło lub tradycyjną korespondencją.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone przed zakończeniem roku szkolnego podczas uroczystego finału w siedzibie LOTOS Jasło przy ulicy 3-go Maja 101 (wyróżnieni zostaną poinformowani o terminie telefonicznie lub pocztą elektroniczną).

Nagrodami w konkursie będą: za I miejsce – rower, kask i kamizelka odblaskowa; za II miejsce – rolki, kask, zestaw ochraniaczy i kamizelka odblaskowa, a za III miejsce – plecak, gra edukacyjna, kask, kamizelka odblaskowa. Ponadto wręczonych zostanie siedem wyróżnień. Natomiast szkoła, do której uczęszcza laureat I nagrody, otrzyma specjalną nagrodę rzeczową w postaci: dwóch rowerów i zestawu mini znaków drogowych lub inną nagrodę o tej samej wartości uzgodnioną między stronami.

W ubiegłym roku nagrodę główną otrzymała uczennica Zespołu Szkół w Umieszczu (gmina Tarnowiec) Wiktoria Forystek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.