Obecnie w Siepietnicy naziemną telewizję cyfrową możemy odbierać  z dwóch nadajników tj. Krosno „Sucha Góra” oraz Komin EC Glinik Gorlice.

Z Krosna, na kanale 42 (moc 18 kW), odbierać możemy programy z mux 1, a na kanale 32 (moc 100 kW) programy wchodzące w skład pakietu mux2. Natomiast nadajnik w Gorlicach na kanale 61 (moc 20 kW) emituje programy mux2. Według planów nadawanie programów wchodzących w skład mux1 z Gorlic ma rozpocząć się 1 czerwca 2012 r. Emisja ma być prowadzona na 45 kanale z siłą 20 kW.

Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w większości obszaru Siepietnicy jest bezproblemowy. Trudności z odbiorem mogą występować jedynie w budynkach znajdujących się w dolinach.

Skład pakietów programowych.

Mux 1:

TVP 1
TVP 2
TVP INFO (+wersja lokalna)
Eska TV
Polo TV
TTV – Twoja TV
ATM Rozrywka

Mux2:

Polsat
TVN
Czwórka
TV Puls
TVN7
TV6
Polsat Sport News

Do odbioru programów naziemnej telewizji cyfrowej, tzw. DVB-T potrzebny jest jednak telewizor z dekoderem MPEG-4. Dla posiadaczy starszych odbiorników tańszym rozwiązaniem może okazać się zakup samego tunera z dekoderem, którego koszt wynosi około 150 zł. Dodatkowo, potrzebna będzie zwykła antena telewizyjna, lub w przypadku gorszej lokalizacji względem nadajnika, specjalna antena przeznaczona do systemu DVB-T.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.