Dzisiaj odbyła się uroczystość jubileuszu 120-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej miejscowości. Zgodnie z z programem rozpoczęła się od uroczystej Mszy Świętej o godz.14-tej w kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Siepietnicy w intencji byłych i aktualnych strażaków naszej miejscowości.

Po Mszy Świętej uroczystości rozpoczęły się przed Domem Ludowym ( Remizą ) od wciągnięcia na maszt flagi i odegrania hymnu Związku OSP RP.

W uroczystościach uczestniczyli m.in.bryg. Marek Górniak Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, st. bryg. w st. spocz.Wiesław Latoszek emerytowany Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, druch Stanisław Swiech członek Prezydium Oddziału Wojewódzkiego i Prezes Oddziału Powiatowego Zwiazku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej w Jaśle, Władysław Depczyński Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Skołyszynie, Wójt Gminy Skołyszyn Zenon Szura, Skarbnik gminy Skołyszyn Jacek Kedzior, nasz radny Władysław Trzeciak, sołtys Jan Wędrychowicz oraz poczty sztandarowe i strażacy ze Święcan, Lisowa i Skołyszyna.

Uroczystości prowadził druch Robert Machowski. Prezes naszych Strażaków Roman Lignar w swoim przemówieniu przedstawił okoliczności zwiazane z powstaniem i historią naszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

W trakcie dalszych uroczystości w uznaniu za służbę na rzecz OSP w Siepietnicy zostały wręczone medale :

  • Za zasługi dla pożarnictwa:-złoty-druch Roman Lignar,-srebrny-druch-Paweł Biernacki,Maciej Grygiel,Robert Ślawski,Jarosław Zabawa, Kazimierz Niemiec, Józef Zabawa,Tomasz Lignar,-brązowy-druchny Jolanta Ślawska, Lidia Wąsowska, druch Robert Machowski,
  • Odznaki za wysługę lat :- 40- druch Roman Biernacki, Stanisław Gliwa,- 35- druch Roman Gorczyca,- 30- druch Zbigniew Ślawski,

    -20- druch Edward Urbanik, Janusz Gomułka, Krystian Depczyński, Rafał Biernacki

Ponadto przekazano, że w dniu 28 maja podczas Diecezjalnej Pielgrzymiki Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu Medalem Honorowym im.Bolesława Chomicza za wieloletnią służbę zostanie wyróżniony druch Jan Wędrychowicz.

Podczas uroczystości Jublileuszu kuliminacyjnym punktem było symboliczne przekazanie kluczyków do lekkiego samochodu ratowiczo-gaśniczego marki Renaut Master zakupionego ze środków Urzędu Gminy w Skołyszynie, którego dokonał Wójt Gminy Zenon Szura.

W podziękowaniu i wdzięczności za otrzymany samochód strażacy wręczyli pamiątkowe statuetki dla swoich dobroczyńców w tym m.in. Wójtowi Gminy Zenonowi Szura, naszemu radnemu Władysławowi Trzeciak, , Prezesowi Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Jaśle Stanisławowi Święch, prezesowi ZG ZOSP w Skołyszynie Władysławowi Depczyńskiemu.

Naszym Strażakom z okazji Jublileuszu składamy najserdeczniejsze życzenia , wyjazdów tylko w celach ćwiczebnych i jak najmniej wyjazdów bojowych.

W załączeniu fotorelacja.

 

Artykuł skomentowano jeden raz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.